Chugoku Kenpo - Pregled

chugoku-kenpo.png

Chugoku Kenpo (Kineski način šake)

 

Chugoku Kenpo sačinjava još jedan dio Kokusai Jujutsu Renmei nastavnog programa.
Zašto su kineske borilačke vještine uključene u japanski sistem?

tanemura-liziming-sato.jpg
 
Zato što mnoge japanske vještine imaju korijen u kineskim sistemima, čak ih je i Takamatsu Sensei vježbao na veliko da bi potpuno razumio njihovu povezanost i korisnost. Nakon što je Takamatsu Sensei zadobio poštivanje kao istinski Kobudo (tradicionalne borilačke vještine) stručnjak, bio je u mogućnosti biti prijatelj i učiti od majstora iz ostalih azijskih zemalja. Majstor Cho Su Long (orginalni Shaolin Kung Fu) i Majstor Kim (stari stil osamnaest koreanskih borilačkih vještina) bila su samo dvojica od veličanstvenih učitelja koji su pridodali dubini i raznolikosti borilačkom znanju Takamatsu Senseia.

Slično tomu, Sato Kinbei Sensei proveo je mnogo godina u Kini i Tajvanu. Nažalost, zbog političkih tenzija u to vrijeme (1940-te), stvari su bile malo drugačije nego kada je Takamatsu Sensei bio tamo, i u nekim situacijama je bilo dosta teže. Sato Sensei je morao izdržati mnoge testove da bi uvjerio velike kineske majstore da ima iskrene namjere. Bio je iskren i na kraju su mu dopustili da primi najviša učenja.
 
Sato Senseieva posvećenost je bila toliko velika, da nakon povratka u Japan održavao je kontakt i doveo je svoje Chugoku Kenpo učitelje u Japan u nekoliko prigoda. Li Zi Ming Sensei i Wang Shu Jin Sensei bili su obojica dovedeni u "zemlju izlazećeg sunca" da bi podučavali. Majstor Wang je i ostao nekoliko godina u Japanu. Zbog svoje nepoljuljane posvećenosti Sato Kinbei Senseiu su dodijelili velemajstorstvo slijedeće generacije (prva nekineska osoba koja je to uspjela).
 
Nakon dugogodišnjeg treniranja, Tanemura Sensei je dobio velemajstorstvo 5. generacije direktno od Sato Denjina (poglavar) i Li Zi Minga. Tanemura Sensei podučava različite forme i vježbe vještine još od 1991. i konačno je organizirao korak po korak nastavni plan za studente svih nivoa vještine. Učenje Tanemura Senseia uključuje: Hakkesho (Ba Gua), Kiko (imperijalni Qi Gong), Kinnajutsu (Chin-na), kao i dosta drugih tajni unutrašnjih borilačkih vještina i iz kineskih i japanskih tradicija.


Chugoku Kenpo – Nastavni program

Chugoku Kenpo curiulum je organiziran u posebne stupnjeve koji su jednaki s nekoliko Kyu stupnjeva. Drugačije je organiziran nego drugi sistemi zbog kineskog podrijetla.


Za više informacija na engleskom jeziku odite na www.genbukan.org

TERMINI TRENINGA

MANGETSU DOJO ZAGREB, Sokolgradska 28: 

Odrasli:

  • Utorak, 19:30 - 21:30 h
  • Četvrtak, 19:30 - 21:30 h
  • Nedjelja, 19:30 - 21:30 h

Djeca (6 - 12 godina):

  • Utorak, 18:00 - 19:15 h
  • Četvrtak, 18:00 - 19:15 h
  • Nedjelja, 18:00 - 19:15 h

VODITELJ ŠKOLE (Dojo-Cho): NEVEN KOPČALIĆ, RENSHI


MANGETSU DOJO ZAGREB, Sokolgradska 28: 

Odrasli:

  • Utorak, 19:30 - 21:30 h
  • Četvrtak, 19:30 - 21:30 h
  • Nedjelja, 19:30 - 21:30 h

Djeca (6 - 12 godina):

  • Utorak, 18:00 - 19:15 h
  • Četvrtak, 18:00 - 19:15 h
  • Nedjelja, 18:00 - 19:15 h

VODITELJ ŠKOLE (Dojo-Cho): NEVEN KOPČALIĆ, RENSHI